Ανανέωση του δέρματος του προσώπου μετά το καλοκαίρι και κάθε φορά που το νιώθουμε ξηρό, θαμπό…
- Χρησιμοποιούμε ένα ακτινίδιο!
Πλούσιο σε βιταμίνη Ε, βιταμίνη C και αργινίνη, ένα αμινοξύ με αγγειοδιασταλτικές ιδιότητες, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως πολτός για βαθύ καθαρισμό και απαλή απολέπιση.
- Απλώνουμε στο καθαρό μας πρόσωπο τη μάσκα της eXnatura με πολυσακχαρίτες, εκχύλισμα ροδιού και φραγκόσυκου, έλαιο αμυγδάλου, βούτυρο καριτέ, φυσική βιταμίνη C και mica (το glitter της γης) για λίγη φυσική πολυτέλεια! Και… απολαμβάνουμε φωτεινό, γεμάτο λάμψη, βαθιά ενυδατωμένο δέρμα!